Billy Bat Autoři Překlad Váš názor Odkazy

 

Autoři

Urasawa Naoki

 

  Jméno (Ve znacích): 浦沢直樹
  Datum narození:
2. ledna 1960
  Aktivní:
1981 - současnost
  Národnost: japonská
  Krevní skupina: B
  Vzdělání: Univerzita Meisei, ekonomie
 

 

 

Významná díla:

Monster (1994-2001)

3015937-monster-poster1.jpgHoror, seinen, spiknutí, thriller, tragédie

Doktor Tenma, vynikající chirurg, navzdory řediteli nemocnice místo starosty operuje malého chlapce, kterého přivezli dříve. Jenže toto na první pohled dobré rozhodnutí zcela zamává s jeho dosavadním životem a on je nucen vydat se na cestu, která se táhne Německem i naší Českou republikou.

Manga byla zpracována i jako anime. Je to napínavý příběh s hlubokými myšlenkami a bravurně vykresleným dobrem a zlem v psychologii jednotlivých postav.

 
20th Century Boys (1999-2009)


Drama, sci-fi, seinen

Kenji, vedoucí malé večerky, který se v mládí chtěl stát rock 'n' rollovou hvězdou a nyní se stará o svou neteř, sleduje spolu se svými kamarády, že se kolem nich dějí záhadné, divné věci. Na scéně se objevuje záhadný muž, který si nechává říkat "Přítel", a chce ovládnout celý svět.  Tento muž je podle všeho jeden z Kenjiho kamarádů z dětství, proto se parta dávných přátel rozhodne, že se pokusí Přítele zastavit.

Tato napínavá manga plná zvratů a konspirací je považována za vůbec nejlepší Urasawovo dílo. Byla zpracována i do tří hraných filmů.


Pluto (2004-2009)

Akční, drama, mecha, seinen

Příběh se odehrává v budoucnosti, kde jsou roboti běžnými partnery lidí v každodenním životě. Hlavní postavou je vyšetřovatel Gesicht, který řeší záhadné "vraždy" nejvyspělejších robotů světa.

Manga přináší zajímavé zamyšlení nad tím, co to znamená být člověk a kde je hranice mezi lidským a robotickým životem. Objeví se dokonce i postava z legendární mangy Tezuky Osamua Atom.

 

 

Nagasaki Takashi

 

 

  Jméno (Ve znacích): 長崎尚志
  Datum narození:
14. ledna 1956
  Národnost:
japonská

 


 

Významná díla:

Master Keaton Remaster (2012-2014)

Dobrodružné, drama, historické, mysteriózní, seinen

Taichi Keaton, napůl Japonec a napůl Brit, je vystudovaný archeolog, bývalý člen britských speciálních jednotek ve válce o Falklandy a rozvedený otec. Aktuálně se živí vyšetřováním záhad a finančních podvodů pro pojišťovací společnosti Lloyd a příběh vypráví o jeho případech, známých, rodině i lidech, které náhodou někde potká.

Manga vznikala ve spolupráci s Urasawou Naokim a je zasazena o 20 let později, než původní Urasawův Master Keaton.

 

Susie-chan
© 2015